” Tasarımla Başlayan Bir Üretim Süreci Bilincinin Gelişmesi Hedefindeyiz “

Kurulduğumuz ilk günden beri amacımız görmek istediğimiz ışığı tasarlamak. Mimari aydınlatmanın yanı sıra; profesyonel bir bakış açısı ile; benzersiz, zamansız, teknolojik ve sürdürülebilir ürünler ya da ürün aileleri tasarlayarak firmaların tasarımla başlayan bir üretim süreci bilincinin gelişmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu vesile ile aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren yerli üreticilerin; benzersiz ve yenilikçi ürün tasarımlarıyla  küresel pazarda rekabetçi olabilmesi konusunda sorumluluk alıyoruz.

Aydınlatma Tasarımcısı olarak mimari projelerimizde, görmek istediğimiz ışığı ve kalite parametrelerini tasarlayarak sonrasında dokümante ediyoruz. Bunu sektörel ihtiyaçlar, malzeme ve üretim bilgisiyle harmanlayarak yaratıcılığımızla birleştirdiğimizde; kreatif, yenilikçi, sürdürülebilir, ergonomik, fonksiyonel, optimal, üretilebilir ve tasarlanmış formlarla oluşan aydınlatma ürünleri tasarımı hizmeti kulvarımızla yaşamın yapay ışıklı kısmına yön veriyoruz.

Geçmiş bilgi ve tecrübelerimize dayanarak benzersiz, teknolojik ve sürdürülebilir ürünlerin ya da ürün ailelerinin, üretim sektörümüzün kurumsallaşmasında en büyük eksikliklerden olduğunu düşünerek atıldığımız bu yeni hizmet kapsamında aldığımız geri beslemelerin pozitifliği bizi motive ediyor.

 

Doğal bir Formu Işıkla Yorumlama Hikayesi, ANTO.

ANTO, doğadaki yaşamın mimariye yansıması.

Eski Yunan dilinde kuyruklu çiçek anlamına gelen Anthurium’un formundan esinlenilerek yola çıkan ANTO Ailesi; direk, kısa direk ve aplik serisinin farklı ebatları ve teknik özellikleri ile dış mekanda kullanılmak üzere tasarlandı.

 

Alüminyum enjeksiyon olarak geliştirilen amorf formdaki başlık, alt yarı uzaya ışık verecek şekilde tasarlanmıştır. Farklı güç ve lens açılarına sahip ışıklı kısımda özel üretilen devreler ile hazırlanan LED modülleri kullanılarak alandaki farklı ışık ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmıştır. Ürün içerisine kapaklı bir mekanizma ile yerleştirilen armatür içi kullanıma uygun sürücü, günümüz koşullarında talep edilecek farklı kontrol sistemlerine cevap verebilecek esneklikte alternatifli olarak düşünülmüştür. Armatür içinde geliştirilmiş bir hava dolaşımı tasarlanmış olup, belirli yollarla emilen havanın armatür içinde dolaşarak oluşan ısıyı belirli rotalarla tahliye etmesi sağlamıştır. Bu anlamda ANTO sadece dış yüzeyinden değil iç hava akışı ile de ayrıca soğutulmakta ve LED sistemlerin baş düşmanı olan ısı artışı geliştirilmiş şekilde engellenmektedir. Sürücünün bulunduğu ayrılmış hazne, ayrıca IP koruma sınıfına sahip tasarlanarak LED grubu ve sürücünün üreteceği ortam ısısının birbirini etkilememesi garantilenmiştir. Bu sayede uzun ömür ve soğuk – verimli çalışma şartları kesin bir şekilde sağlanmıştır.

ANTO, OptoLed firması için geliştirilmiş olup, konsept ve mekanik tasarım süreçlerinin akabinde, ar-ge, numune ve kalıp imalatları ile birlikte yaklaşık 10 aylık bir süreçte hayata geçirilmiştir. İlk olarak, 2016 yılında Frankfurt’ta düzenlenen Light&Building Fuarında sergilenerek sektöre tanıtılmış olup geçen süreçte yurtdışında ve yurtiçinde kendine pazar bulmayı hedeflemekte. Yolumuzu aydınlatmaya devam etmesini dileriz.

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: