Bodrum’un Büyüleyici Atmosferi ile Kucaklaşma Noktası “Caresse Bodrum”

Bodrum’un en keyifli koylarından eski Fuga Tatil Köyünün yerine yeniden inşa edilen Caresse a Luxury Collection Resort & SPA 4.5 yıllık çalışma sonrasında misafirlerini ağırlamaya başladı.

Büyükhanlı Kardeşler Grubu yatırımı olan Asarlık mevkiindeki 84 odalı “Caresse,  a Luxury Collection Resort & Spa”; Karaada’nın tam karşısında, şehir merkezine 5 dakika mesafede yer alıyor. Bu enfes konumdaki tesis; tüm odalarından panoramik deniz manzarası sunan Caresse Bodrum otelin yanı sıra, Luxury Collection markası taşıyan rezidansların keyifli mimarisi ile misafirlerini ağırlıyor.

Lüks seyahat ve konaklama tercihi olan misafirlere hitap eden mimari ve hizmet anlayışının yanı sıra, bünyesinde özel kurumsal toplantılara da ev sahipliği yapabilecek mekanları bulunan Caresse’de amaç 7-24 yaşamı keyifli geçirmeye yönelik.

 

 

 

 

 

25 bin metrekarelik eğimli ve kademeli bir arazide yer alan tesiste mimari biçimlenişte herkesin bulunduğu noktada manzarayı görebilmesi hedeflendi. Tesisin 40 metrekare ile 374 metrekare arasında 77 odası ile 7 adet rezidans tipi odası mevcut. Alt kotlarda deniz ile bağlantısı bulunan SPA ise 600m2’lik özel bir alanda misafirlerine huzur ve sakinlik vaat ediyor.

 

 

 

 

 

Caresse’nin her kotunda ayrı keyif mekanları mevcut. Eğimli arazide kademelere yayılmış olan havuzlar, lounge, restoranlar, barlar ve plaj tesisleri bir bütünlük içerisinde farklı tasarımlara sahip. Mimari ile bütünleşik olarak tasarlanan ışık, mekanların detaylarına ve amaçlarına göre planlandı. Mimarinin ara geçişli yapılaşması ile oluşan mekanların buna göre hesaplanmış aydınlatmasının; gündüz yapının görünmez bir parçası iken, geceleri tesisin ambiyansını çekici kılması hedeflendi.

Tesisin her detayı ev hassasiyetinde tasarlanıp uygulanırken, kullanılan ürünlerin de uzun ömürlü ve sürdürülebilir olmasına özen gösterildi. 12 ay boyunca hizmet vermeye programlanmış tesiste tüm teknik alt yapı ve düzenlemeler bu kurguya yönelik. Enerji tasarrufu, esneklik ve sürdürülebilirlik açısından aydınlatması LED ışık kaynağı baz alınarak planlandı. Aydınlatma projesinde standart ürünlerin yanı sıra, mimarinin içine entegre edilen detaylar için özel üretim armatürler imal edildi.

Tüm iç mekanların aydınlatması dekorasyondaki detaylar ile birlikte tasarlanırken, eğimli arazide dantel gibi şekillenerek sahile inen peyzaj aydınlatmasında, patikalar, merdiven ve rampalar ile kıvrılarak sahile kadar güvenli ve keyifli bir yol izletmekte. Kademeli arazide konumlanan yapıların aydınlatmasında görsel konforu etkilemeyecek detaylar ile çözümler üretildi.

İşveren, mimar ve uygulama ekipleri ile uzun bir zaman diliminde çalışılan projenin; girişinden sahiline kadar, gece ambiyansı için çeşitli ışık senaryoları tasarlanarak hem mekanlardaki misafirlere, hem de koyun karşı tarafındaki bakış doğrultularında keyifli görüntüler ile marka imajına katkı sağlaması amaçlandı.

Starwood Grubu’nun Premium markalarından “ The Luxury Collection”ın Türkiye’deki ilk Resort Oteli “Caresse,  a Luxury Collection Resort & Spa, Bodrum”, seyahat ve yaşam stili dergisi “Condé Nast Traveler” uluslararası edisyon okuyucuları tarafından Avrupa’nın en iyi Resort Oteli olarak seçildi. 2015 yılında Bodrum’da kapılarını açan Caresse, aynı seçimde dünya çapında da en iyi 6. Resort Otel oldu.

Türkiye ve Dünya’nın her noktasından misafirleri davet eden Caresse Bodrum, Ege’nin eşsiz güzelliğine konumlanmış mimarisi, hizmeti ve masalsı atmosferi ile ülkemiz adına bir nevi gönüllü turizm elçisi olma yolunda.

 

İşveren: Büyükhanlı Kardeşler İnşaat

Mimari : Metex Design – Sinan Kafadar, Onur Özgül

Aydınlatma Tasarımı ve Danışmanlığı: Nergiz Arifoğlu LightStyle

Kullanılan Ürünler: Bahar Aydınlatma, Graypants, Crescent Fiber Optic, Neoz

Aydınlatma Otomasyonu: Helvar-Elekon Enerji Sistemleri

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: